5 נורות אזהרה שיחייבו אתכם לשפץ את עליית הגג

על ידי 29 באפריל 2019כללי

5 נורות אזהרה שיחייבו אתכם לשפץ את עליית הגג

עליית גג מזוהה אולי עם סיפורי אגדות ורוחות רפאים, אבל בפועל מדובר על פיסת נדל"ן יקרת ערך. בחלק מהמקרים מדובר על עליית גג קיימת ובמקרים אחרים כדאי פשוט להוסיף חדר על גג פנוי – התוצאה תהיה תמיד רווח נקי.

1. כשאתם צריכים חדר עבודה

מצב אחד שבו כדאי מאוד להניע את הפרויקט בניית חדר נוסף בעליית גג הוא כשאתם צריכים חדר עבודה. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים לעבוד מהבית. בדרך זו הם לא צריכים לבזבז זמן יקר כל בוקר בפקקים בדרך לעבודה, ועוד יתרון משמעותי הוא החיסכון בהוצאות כשלא מחזיקים משרד. גם בהשוואה לשכירת חללי עבודה לפי שעה האופציה של חדר בבית שבו ניתן להתפרנס משתלמת יותר – ואם יש לכם גג שאפשר לבנות עליו, תוכלו ליהנות גם מהפרדה טובה מאוד בין המגורים לעבודה וגם ממקסימום נוחות בעבודה בלי לפגוע בצרכי הבית.

2. כשרמת הבלגן בבית מוגזמת

עוד מצב שבו שיפוץ עליית גג עשוי להתגלות כמהלך חכם במיוחד הוא כשהבית הופך למעין מחסן ורמת הבלגן בו פוגעת באיכות החיים. מחסן על הגג הוא אופציה נוחה מאוד, שבזכותה אתם נהנים גם מגישה מהירה לכל פריט ברגע שאתם זקוקים לו וגם ממרחבי מגורים פנויים, נקיים ואסתטיים.

3. כשהילד רוצה חדר משלו

כשהם קטנים אחים אוהבים, או לפחות מוכנים, לישון באותו חדר. מה קורה כשהם גדלים? מן הסתם כל אחד מהם זקוק לפרטיות רבה יותר, ואין כמו חדר בעליית הגג כדי לספק את אותה פרטיות ובתור בונוס גם מקום ייחודי שימשוך אליו הרבה תשומת לב חיובית.

עיצוב חדר שינה בעליית הגג מחייב התמודדות עם אתגרים ייחודיים. בפרט חשוב למקם נכון את התאורה כך שלא ייווצרו פינות חשוכות מדי ומצד שני לא יתפוגג הקסם המיוחד של העלייה, לבחור פריטי ריהוט שמתאימים גם לחללים נמוכים יחסית ולוודא שיש מספיק פתרונות אחסון חכמים כך שיישאר מספיק מקום פנוי בחדר.

בנוסף לכך,על מנת לחסוך במקום ולא לפגוע בעיצוב חלל הבית ניתן להתשמש במדרגות נשלפות לעליית הגג ובכך להעניק גישה נוחה לחדר הנוסף מבלי לפגוע "עיצובית" בחלל הבית.

4. כשהלכלוך משתלט על עליית הגג הקיימת

אם כבר יש לכם עליית גג אבל היא מוזנחת ומלוכלכת, כדאי לדעת שאולי שיפוץ עליית גג כולל הכל הוא אמנם פרויקט לא זול, אבל מצד שני הוא גם לא יקר – ובעיקר הוא משדרג משמעותית את הנכס שלכם כך שמדובר ביחס עלות תועלת משתלם במיוחד. חשוב מאוד להפקיד את הפרויקט בידיים מקצועיות ומנוסות בשיפוץ ועיצוב עליות גג – איש מקצוע מיומן יעזור לכם גם להבין איך לנצל באופן מיטבי את החלל.