4 דרכים לשדרוג עליית הגג שלכם

על ידי 25 בפברואר 2020כללי

בבתים רבים יש עליית גג שאינה מנוצלת כלל. לעיתים עליית הגג משמשת לאחסון חפצים שאינם נמצאים בשימוש, או שפשוט חוצצת בין חלקו התחתון של הבית לגג. למרות שברוב המקרים, עיצוב החלל מעט מאתגר, עדיין שיפוצו והסבתו לחדר נוסף, בין אם זה משרד ובין אם חדר שינה, אלו פעולות שיכולות להוסיף המון לערך הבית. אם אינכם יודעים מה בדיוק עליכם לעשות כדי לשדרג את עליית הגג שלכם, אנו מקווים שהטיפים הבאים יעזרו לכם.

התקנת חלונות

עליית הגג נתפסת לא פעם כחלל חשוך שלא נכנס אליו הרבה אור. לכן הוספת חלונות לגג זו פעולה שיכולה להוסיף המון אור טבעי ואוויר לנשימה. גם צוהר קטן יעשה הבדל גדול וכיום הטכנולוגיה מאוד מתקדמת בתחום כך שבהחלט תוכלו להתקין חלון אופקי ולפתוח אותו בקלות על ידי מנגנון חשמלי או ידני. התקנת חלון תכניס המון אור אל עליית הגג ותהפוך את החלל להרבה יותר נעים.

שדרוג התריסים

במידה וישנם חלונות קיימים שנשחקו שווה לחשוב על החלפת תריסים. החלפת התריסים יכולה להעניק לעליית הגג מראה יותר עכשווי וגם במקביל לשפר את מידת האיטום, כך שלא תאלצו לבזבז המון אנרגיה על חימום וקירור החלל. אם יש תריסים מקולקלים שפועלים על בסיס מנגנון חשמלי, אפשר בהחלט להזמין חברה מקצועית שתתקן אותם וכך לחסוך בהוצאה.

שיפור הגישה

דרך נוספת לשדרג את חלל הגג היא על ידי שיפור הגישה אליה. רוב עליות הגג אינן נגישות בעליל ואם רוצים להשתמש בחלל בתדירות גבוהה יותר, חשוב שתהיה דרך נוחה להגיע אליו. אם אין מקום או אפשרות להתקין גרם מדרגות קבוע או לחלופין מעלית, אפשר בהחלט להזמין מדרגות נשלפות. מדרגות נשלפות מספקות פתרון מאוד פונקציונלי שנעשה בו שימוש בגלריות ועליות גג רבות. הן אינן תופסות מקום מיותר, נראות טוב ומאוד נוחות לשימוש. 

הפכו את המקום לכמה שיותר מזמין

עליכם לעצב את עליית הגג בהתאם לשימוש המיועד שלה. קודם כל עליכם לוודא שהחלל אכן בטיחותי, לאחר מכן הקפידו לבדוק שלא צריך עבור השדרוג אישורים כלשהם מהרשות המקומית. יש דרכים רבות להפוך את החלל למזמין אולם הבסיס מתחיל בריצוף. בחרו בריצוף שישתלב היטב במוטיב הכללי וישמש כבד חלק עבור צרכים ושימושים שונים בעליית הגג.

בכל מקרה, כדי להוציא את החזון לפועל מומלץ להתייעץ עם מומחים לתחום, לבדוק שהחלל בטיחותי ולצאת לדרך עם כל התכנונים.