עליות הגג הן פינות אהובות בכל בית פרטי ומיועדות לשימושים רבים כמו חדר עבודה, חדר ילדים, מחסן, חדר משחקים או כל צורך אחר הקיים בכל משפחה.

חלונות הגג המותקנים בין הרעפים הוסיפו שפע של רעיונות ופתרונות עבור השימוש בעליית הגג, כיוון שיש בה אוויר צח ואור רב ולכן ההתייחסות לעליית הגג כעת היא כחלק אינטגרלי מהבית כולו ולא כמחסן בלבד.

לאור פערי הגובה המשמעותיים בין הקומה העליונה בבית לעליית הגג יש להתקין גרם מדרגות לעלייה ולירידה. סולמות לעליית גג חייבים להיות עמידים וחזקים בהתחשב בעובדה שעולים ויורדים באמצעותו כמה פעמים ביום, במיוחד אם מדובר בילדים קטנים או לחילופין באנשים מבוגרים הזקוקים לנקודות אחיזה כדי של יפלו .

אם עליית הגג משמשת רק כמחסן וההגעה שאליו אינה באופן תדיר ביום יום, אפשר להתקין סולם מתקפל שנשלף רק בעת הצורך ובשאר הימים הוא מקופל כך שאינו מפריע לנראות הבית.

מעצב הפנים מתאים את נראותם של סולמות לעליית גג לקו העיצובי המאפיין את כל הבית כך שתיווצר הרמוניה נעימה לעין. הסולמות המתקפלים מיוצרים במידות שונות וכל לקוח בוחר את המידה הנוחה והמתאימה ביותר עבור ביתו.

סולמות מתקפלים לעליית גג

ייצור סולם מתקפל מתבצע על פי המידות המדויקות של כל מבנה כך שכל מדרגה שבו תהיה רחבה ויציבה אך עם זאת הסולם לא יתפוס שטח נכבד בחלל הבית. מיקומו של כל סולם מתוכנן באופן פרטני שיאפשר גישה נוחה לעליה, לכניסה לחדר עצמו בעליית הגג ולאחר מכן לירידה בטוחה ונוחה.

סולמות לעליית גג מיוצרים מחומרי גלם בטיב מעולה שעברו בדיקות איכות קפדניות והסולמות המוכנים עוברים הליך של בקרת איכות . הנושא החשוב ביותר שנבדק הוא מסוגלות המשקל של הסולם. משקלם של בני הבית העולים ומשקל הציוד המורם לעליית הגג יכול להגיע במקסימום עד 260 ק"ג. מעבר לכך, הסולם לא יכול לשאת משקל ולכן יש להקפיד על כך, לא להרים פריטים כבדים יותר שעלולים לגרום לכך שהסולם יתפרק .

סולמות לעלית גג מיוצרים בכמה אופציות, הדגמים המובילים הם סולמות וורטיקליים הבנויים ממשטחי מתכת רחבים . מדובר בחומר איכותי ויציב במיוחד שנוח מאד לטפס עליו . הסולם כולל מעקה אחיזה כך שהדיירים יחזיקו בו ורק אז יעלו או ירדו כך שלא תהיה תנודתיות של הסולם כולו במהלך הטיפוס. הסולמות בנויים משלושה גרמי מדרגות המתקפלים זה לתוך זה בצורת גרמושקה . זהו פתרון פרקטי, קומפקטי, יפה ונוח מאד לשימוש ולכן נפוץ בבתים רבים.

סולם לעלית גג קיים גם בתצורות נוספות, בצורת שמיניות. סוג זה של סולם מותקן בסמוך לפתח התקרה ומשתלשל ממנו כלפי מטה, לאורכו קיימים ידיות אחיזה בחלקיו העליונים היוצרים עליה וירידה נוחה ובטוחה . שלביו בנויים מחומר מתכתי בטיב מעולה היוצרים יציבות לאורך כל הדרך.

השאירו תגובה