ביתנו הוא המבצר שלנו ולכן זה חשוב שנרגיש בו נוח בכל עת. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא על ידי העיצוב שלו בהתאם לטעמנו האישי והצרכים שלנו. בבתים עם עליית גג למשל, יש צורך בגישה נוחה ובטיחותית כך שנוכל להגיע אליו בכל עת שנרצה.

 

עליית הגג

בבתים רבים יש עליית גג שמשמשת לצרכים שונים שנעים בין פרקטיקה – שימוש כמחסן ועד אסתטיקה ונוחות – שימוש כמשרד ביתי או חדר נוסף בבית. זה לא משנה כיצד אנחנו משתמשים בחלל עליית הגג, דבר אחד בטוח – אנחנו חייבים גישה זמינה ונוחה אליו. הדרך לעשות זאת היא להתקין סולם מתקפל לעליית גג.

סולם מתקפל לעליית גג, מה זה בדיוק?

כמו שהשם מרמז, סולם מתקפל לעליית הגג זה סולם מיוחד שמחובר לפתח עליית הגג ומתקפל לתוכו. אנשים רבים נוהגים להשתמש בסולם מדרגות נייד ופשוט כל פעם שהם צריכים לטפס לעליית הגג אך זהו פתרון לא אידאלי, בלשון המעטה. הסולמות הללו הם אינם יציבים ועלולים לזוז כשאנחנו עומדים עליהם. בגלל זה, רבים נופלים מהם ולעתים גם נפצעים. לפתרון גישה קבועה, חייב להתקין סולם כזה.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

איך זה ייראה?

ישנם שני סוגים עיקריים של סולמות מתקפלים:

  1. סולם תלת שלבי – סולם שבנוי משלושה חלקים שווים שמחליקים אחד לתוך השני בזכות מסילות מיוחדות.
  2. סולם וורטיקלי – סולם שנפתח לצורה של גרם מדרגות שלבים ממש כך שיש לו שלבים שווים שמקבילים זה לזה.
    שני סוגי הסולמות האלו מחוברים ישירות לפתח עליית הגג וכאשר מקפלים אותם לתוכו, הם נסתרים מהעין ולא מהווים מטרד אסתטי.

איך זה עובד?

סולם מתקפל לעליית הגג יכול להיפתח בצורה ידנית או חשמלית. המנגנון הידני הוא פשוט מאוד והוא כולל ידית מיוחדת שמתחברת לפתח עליית הגג וכל פעם שרוצים לעלות עליו, פשוט מושכים בידית והסולם יורד לכיווננו.
המנגנון השני שקיים בסולמות מתקפלים הוא חשמלי. יש מנגנון קטן שמחברים בקרבת הסולם וכאשר נלחץ על מתג או על שלט רחוק, הסולם המתקפל יורד מטה.

כמה זמן זה מחזיק?

סולם מתקפל לעליית גג נבנה מחומרים חזקים ועמידים ומחזיק במשך זמן רב. חומרי הגלם כוללים פלדה, מתכות מגולוונות ואפילו עץ לאלו שמעדיפים מראה כפרי יותר. סולמות מסוג זה עוברים בדיקות קפדניות והם לא עוזבים את מפעליי הייצור בלי שווידאו שהם יכולים לעמוד בעומס. כך למשל יש סולמות שיכולים להחזיק עד 260 קילוגרם! זהו פתרון אידאלי עבור כל אדם שצריך גישה קבועה לגג לניוד של קופסאות למשל או פשוט למעבר נוח אליו.
הסולמות גם מוברגים בחוזקה לפתח עליית הגג אז אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם לא יזוזו ממקומם, בניגוד לסולמות ניידים.

לחצו כאן למידע נוסף על שיפוץ ובנית כל סוגי החלונות לעליית גג

אם גם אתם רוצים גישה נוחה, בטוחה ואסתטית למראה לעליית הגג שלכם, סולם מתקפל זה הפתרון האידאלי עבורכם.