עולם העיצוב מביא איתו כל שנה בשורות חדשות וטרנדים מתחלפים שקשה לעמוד בקצב שלהם. למרות האופי המשתנה של עולם עיצוב הפנים, ישנם דברים שלא משתנים ואחד מהם הוא הצורך בפתרונות פרקטיים לבעיות קיימות.

אחת הבעיות שיש בבתים רבים היא גישה לעליית הגג. אנשים רבים רוכשים לעצמם סולם נייד אך סולמות כאלו זזים עם כל תנועה שלנו ובכך עלולים לגרום לנפילה. סולמות כאלו הם גם לא עמידים במיוחד ולכן חשוב למצוא במקומם פתרון קבוע לבעיית הגישה לגג.

אם עליות גג שימשו בעבר כמקום לאחסון, כיום יש להם תפקידים מגוונים נוספים כמו משרד ביתי, חדר אירוח או פשוט חלל פנאי נעים. כך או כך, חשוב שנוכל לעלות לגג בצורה בטוחה שכן הטיפוס אליו הוא טיפוס לגובה ובכך נובע הסיכון שלו.

פתרון מעולה לסוגיה הזו הוא התקנה של סולם מדרגות שמספקת גישה ישירות לעליית הגג בצורה נוחה ובטוחה. יש כמה סוגים של סולם כזה, כגון סולם מתקפל חשמלי או סולם מתקפל ידני, הסוג הנפוץ ביותר.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

לסולמות מתקפלים יש יתרונות רבים כמו:

עמידות – עשויים חומרים איכותיים וחזקים מעץ ועד סוגי מתכות שונים, שעמדו במבחני לחץ ועומס ומסוגלים לעמוד במשקל של 260 קילוגרם.
יעילות – סולם מתקפל היישר לתוך הפתח של עליית הגג וניתן לפתוח אותו בצורה נוחה על ידי שימוש בידית שנבנית על גבי הפתח הזה, או על ידי שלט / מתג כאשר מדובר בסולם חשמלי.
אסתטיקה – לסולם הזה יש מראה אלגנטי, נקי ויפה כך שמלבד הפן הפרקטי שלו, הוא יכול לשמש גם כפריט עיצוב ייחודי בבית. אנשים רבים בוחרים מדרגות מתקפלות מעץ שמקנות לבית מראה חמים וטבעי ונותנות לו זריקת צבע נעימה ורכה. אנשים אחרים לעומת זאת, מעדיפים מראה אורבני ומודרני ובוחרים דווקא במתכת מגולוונת שנותנת לבית מראה מחוספס ולא שגרתי.
צורה – סולם מדרגות מותאם בהתאם לצרכים שלנו וניתן להתאים את האורך שלו לגובה של החדר שבו מרכיבים אותו. כאשר יש פתחים צרים, ניתן להתאים גם את הרוחב של הסולם המתקפל כך שייכנס בצורה קומפקטית ואסתטית לתוך פתח עליית הגג.
קביעות – כאמור, סולם מדרגות מתקפל הוא פתרון קבוע שמחליף סולמות ניידים. הסולמות המתקפלים מוברגים ישירות לתוך פתח עליית הגג כך שהם מחוברים למקומם בצורה נוחה שמאפשרת לשלוף אותם בשעת הצורך.

לחצו כאן לפירוק והחלפת גגות רעפים מכל הסוגים בכל המצבים!

אם גם לכם יש עליית גג ואתם לא רוצים להשתמש בסולמות רעועים ולא קבועים, הזמינו מומחים שיתקינו עבורכם סולמות מתקפלים ונשלפים שיקלו על חייכם ויאפשרו לכם לעלות לעליית הגג, לאחסן בה חפצים שונים או פשוט לרבוץ בה אם בחרתם להפוך אותה לחדר מנוחה. כך או כך, אין פתרון אלגנטי ופרקטי יותר מאשר סולם מתקפל שנכנס לפתח עליית הגג ומוסתר מן העין, עד לטיפוס הביתי הבא.