עליית הגג מעלה בנו בדרך כלל קונוטציות של מקום אפלולי מעל הבית שנועד לשמש כמחסן לחפצים שכבר אין בהם צורך.

ההגדרה הזו הייתה נכונה בעבר אך כיום המונח "עליית גג" לא מתייחס רק למקום אחסון אלא לחדר עם תפקידים שונים. אנשים רבים בוחרים להשתמש בעליית הגג בצורה מקורית כחדר משחקים, משרד או אפילו חדר נוסף לשינה ואירוח. לא משנה מה התפקיד שייעדתם לעליית הגג שלכם, דבר אחד בטוח: צריך גישה נוחה אליו.

רובנו משתמשים בסולמות ניידים כדי לעלות ולרדת מעליית הגג וקורה לעתים שיש תקלות וסולם המדרגות הזה עלול להחליק וליפול או אפילו להישבר לעתים. כדי למנוע מצבים כאלו, יש צורך בפתרון קבוע שייתן לנו גישה לעליית הגג בכל עת שנרצה ומבלי שנצטרך לסחוב סולם שממילא תופס מקום ואינו נוח לשימוש.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

סולמות לעליית גג

סולמות לעליית גג משמשים כפתרון מעולה לבעיית הנגישות מכמה סיבות:

  • נוחות – כפי שאמרנו, כאשר משתמשים בסולם מדרגות, יש סכנה שהוא ישבר או יחליק ויגרום לנזק פיזי. סולמות אילו הם קבועים במקומם ואין סכנה שיזוזו ממנו. כאשר מתקינים את הסולמות הללו, מבריגים ומהדקים אותם לפתח של עליית הגג כך שהם נשארים שם בכל עת.
  • קומפקטיות – סולמות לעליית גג הם סולמות שמתקפלים הישר לתוך עליית הגג וניתן לסגור עליהם את פתח הגישה לעליית הגג. זה מאפשר לפתוח ולסגור אותם בכל עת שנרצה מבלי לזוז מהמקום.
  • עמידות – החומרים מהם עשויים סולמות אלו הם האיכותיים ביותר וכאלו שנועדו להחזיק משאות כבדים. סולמות כאלו עוברים מבחנים שונים שבודקים את היכולת שלהם להחזיק משקלים שונים וכך יש בשוק סולמות מתקפלים שעומדים במסה של עד 260 קילוגרם.
  • עיצוב – סולמות מתקפלים לעליית הגג מותאמים לטעמם האישי של דיירי הבית והם נעים בין סוגים שונים של עצים ומתכות מגולוונות. כל החומרים הללו הם כאמור איכותיים ועמידים במיוחד כך שאין צורך לחשוש שחומר מסוג מסוים לא יחזיק את המשקל שלנו. הפן העיצובי בא לידי ביטוי גם בצורות של סולמות מתקפלים לעליית גג. יש סוג "וורטיקלי" שמשמעו מדרגות שנמצאות אחת מעל השנייה בצורה אופקית ומקבילה, ממש כמו מדרגות רגילות. הסוג השני הוא סולמות תלת שלביים שכפי שהשם מרמז, בנויים משלושה חלקים שווים באורכם שמתקפלים אחד לתוך השני בצורה אסתטית וקומפקטית.

היתרונות הרבים של סולם מתקפל הופכים אותם לפתרון קבוע ומעולה לכל מי שרוצה לעלות לגג שלו מבלי לחשוש מנפילה או פשוט כדי לעשות זאת בדרך נעימה.

צריכים להחליף גג רעפים? אצלנו תיקון ובניית חלונות לעליית גג בכל הארץ וייעוץ חינם!

אם גם אתם צריכים גישה נוחה לעליית הגג שלא תהיה כרוכה בסחיבה של סולם נייד שעלול לקרוס בשעת העבודה, בקשו שיתקינו לכם סולמות לעליית הגג שיקלו עליכם ויאפשרו לכם לעלות לגג בצורה נוחה, בטוחה ואסתטית.