יתרונות הגג האיטלקי

הכל על פתיחת פתח לחלון או פתח בתקרה באמצעות ניסור בטון

כללי | אין תגובות

לאורך שנים שינוי במבנה הקירות או התקרות בבית היה יכול להיות מבוצע בשיטה אחת בלבד – שימוש בפטישים כבדים. כיום ניתן ליהנות משירותים מתקדמים הרבה יותר שעוזרים לבצע את המלאכה עם פחות לכלוך, בדיוק מרשים ועם מינימום זמן עבודה. השירות קרוי "ניסור בטון" וכשמו כן הוא – שימוש במסור מיוחד שחותך את הבטון בקלות וביעילות בהתאם לתוכנית המבוקשת. בשורות הקרובות נסקור את התרחישים השכיחים שבגינם נהוג להזמין את השירות הזה.   פתיחת פתח בקיר לשם יצירת חלון בשלב בניית הבית קל יחסית ליישם פתחים שונים כגון דלתות וחלונות, שכן הבטון נוזלי וגמיש ומאפשר ביצוע מניפולציות בו באמצעות תבניות יציקה. אלא שלאחר שהוא מתייבש קשה מאוד לבצע בו שינויים ללא כלים מתאימים, מה שמחייב טיפול מקצועי לצרכי יצירת פתח חדש לחלון או הרחבת פתח קיים. במקום לשכור עובדים רבים שיגיעו עם פטישים כבדים, יסכנו את החפצים בביתכם ויבצעו פעולות מלכלכות ומעלות אבק, יש להזמין חברה שמציעה שירותי ניסור בטון.    איך פותחים חלון בקיר בשיטה זו? ובכן, הציוד המשמש לכך הוא מסור מיוחד שמכיל שרשרת ניסור מצופה ביהלומים. הכוח החזק של המכשיר בשילוב שימוש בחומר החזק בטבע מאפשר את יצירת הפתח החדש בקיר או הרחבת הפתח הקיים בעבודת ניסור מדויקת. כל שיש  לעשות הוא לסמן את תוואי הניסור ולעקוב אחריו, בדיוק כפי שעובדים עם לוחות של עץ. בזמן העבודה, המכשיר שמבצע את הניסור מפיק חום רב (בשל עבודת המנוע והחיכוך עם הבטון). הדרך לקרר אותו מתבצעת באמצעות מים שגם מונעים מאבק להתפזר באוויר. מסיבה זו פתיחת חלון בקיר באמצעות ניסור בטון אינה מלכלכת כמעט.   ומה עושים במקרה של רצון לפתוח פתח בתקרה או בגג? במקרה הזה מדובר בתהליך הרבה יותר מורכב מאשר פתיחת פתח לחלון. הסיבה לכך טמונה בהבנה ההנדסית שנדרשת מהמבצע (על מנת שהגג או התקרה לא יתמוטטו), העבודה עם בטון מזויין (בטון שמחוזק בברזל) והעובדה שהבטון המוסר נופל תמיד כלפי מטה מכיוון התקרה והוא, כמובן, כבד ומסוכן. בוודאי תשמחו לגלות כי שירותי ניסור הבטון בשיטת היהלום מתאימים גם למצבים האלה, ומאפשרים לבצע גם את המשימות המורכבות ביותר בצורה יעילה ובטוחה. כך למשל, תוכלו להזמין את השירות למטרות יצירת פתח לעליית גג אך גם במקרה של רצון לאחד שתי קומות לאחת ועוד.    על מנת ליצור פתח בתקרה או בגג נעשה שימוש עם אותו מסור יהלום מיוחד, כשההבדל הוא בטכניקת הביצוע. על מנת  שהבטון הכבד לא ייפול כלפי מטה, מבצע העבודה עשוי להשתמש בטכניקה של ניסור בשלבים (כשבכל פעם מוסרת חתיכת בטון קטנה) או לחלופין, להשתמש ביריעות חזקות וחבלים שמונעים מהבטון ליפול תוך כדי הורדתו מטה באופן מבוקר. כמו כן, ישנה האפשרות להשתמש במכשיר קידוח מיוחד שמסוגל לקדוח בתוך הבטון תוך הסרת שכבות ממנו בצורה מעגלית עד קוטר של 20 צול, דבר שמומלץ לברר לגביו כאשר מזמינים שירותי ניסור בטון לעליית גג, ויאפשר לכם ליצור חלונות גג עגולים שמשתלבים היטב במבנה. 

קראו עוד

4 דרכים לשדרוג עליית הגג שלכם

כללי | אין תגובות

בבתים רבים יש עליית גג שאינה מנוצלת כלל. לעיתים עליית הגג משמשת לאחסון חפצים שאינם נמצאים בשימוש, או שפשוט חוצצת בין חלקו התחתון של הבית לגג. למרות שברוב המקרים, עיצוב החלל מעט מאתגר, עדיין שיפוצו והסבתו לחדר נוסף, בין אם זה משרד ובין אם חדר שינה, אלו פעולות שיכולות להוסיף המון לערך הבית. אם אינכם יודעים מה בדיוק עליכם לעשות כדי לשדרג את עליית הגג שלכם, אנו מקווים שהטיפים הבאים יעזרו לכם. התקנת חלונות עליית הגג נתפסת לא פעם כחלל חשוך שלא נכנס אליו הרבה אור. לכן הוספת חלונות לגג זו פעולה שיכולה להוסיף המון אור טבעי ואוויר לנשימה. גם צוהר קטן יעשה הבדל גדול וכיום הטכנולוגיה מאוד מתקדמת בתחום כך שבהחלט תוכלו להתקין חלון אופקי ולפתוח אותו בקלות על ידי מנגנון חשמלי או ידני. התקנת חלון תכניס המון אור אל עליית הגג ותהפוך את החלל להרבה יותר נעים. שדרוג התריסים במידה וישנם חלונות קיימים שנשחקו שווה לחשוב על החלפת תריסים. החלפת התריסים יכולה להעניק לעליית הגג מראה יותר עכשווי וגם במקביל לשפר את מידת האיטום, כך שלא תאלצו לבזבז המון אנרגיה על חימום וקירור החלל. אם יש תריסים מקולקלים שפועלים על בסיס מנגנון חשמלי, אפשר בהחלט להזמין חברה מקצועית שתתקן אותם וכך לחסוך בהוצאה. שיפור הגישה דרך נוספת לשדרג את חלל הגג היא על ידי שיפור הגישה אליה. רוב עליות הגג אינן נגישות בעליל ואם רוצים להשתמש בחלל בתדירות גבוהה יותר, חשוב שתהיה דרך נוחה להגיע אליו. אם אין מקום או אפשרות להתקין גרם מדרגות קבוע או לחלופין מעלית, אפשר בהחלט להזמין מדרגות נשלפות. מדרגות נשלפות מספקות פתרון מאוד פונקציונלי שנעשה בו שימוש בגלריות ועליות גג רבות. הן אינן תופסות מקום מיותר, נראות טוב ומאוד נוחות לשימוש.  הפכו את המקום לכמה שיותר מזמין עליכם לעצב את עליית הגג בהתאם לשימוש המיועד שלה. קודם כל עליכם לוודא שהחלל אכן בטיחותי, לאחר מכן הקפידו לבדוק שלא צריך עבור השדרוג אישורים כלשהם מהרשות המקומית. יש דרכים רבות להפוך את החלל למזמין אולם הבסיס מתחיל בריצוף. בחרו בריצוף שישתלב היטב במוטיב הכללי וישמש כבד חלק עבור צרכים ושימושים שונים בעליית הגג. בכל מקרה, כדי להוציא את החזון לפועל מומלץ להתייעץ עם מומחים לתחום, לבדוק שהחלל בטיחותי ולצאת לדרך עם כל התכנונים.

קראו עוד

חשיבותו של תכנון הגג בבית פרטי

כללי | אין תגובות

אחד הדברים החשובים בתהליך בניית בית פרטי הוא תכנון הגג שיכסה את המבנה מלמעלה. תכנון של גגות משתנה, כמובן, בהתאם לסוג המבנה, כאשר יש גגות המתאימים לבניית בית פרטי וכאלו המתאימים לבניה רגילה. בבתים פרטיים בארץ ניתן לראות בבירור כי גג הרעפים היא הבחירה המועדפת לגג רעפים, ואכן לגג רעפים יש לא מעט יתרונות, אולם אלו מתקיימים אך ורק בתנאי שהגג תוכנן כהלכה ונבנה באופן מקצועי ואיכותי. את גג הרעפים מומלץ לתכנן כבר בשלבים הראשוניים ביותר של תכנון המבנה, על מנת להצליח להתחשב בכל הגורמים הקשורים אליו, כמו מערכות הבידוד והאיטום, המרזבים, החללים שמתחת לגג ועוד.   כאשר עוסקים בתכנון גג לבית פרטי, רצוי מאוד לאתר קבלן ביצוע מומחה בתחום. חשוב לדעת שהחוק בישראל אינו קובע תקן להסמכה רשמית של קבלני גגות ולכן זהו תחום שנחשב די פרוץ. מקצועות אחרים בתחום הבנייה זוכים לאכיפה קפדנית בעוד תחום הגגות הוא ללא פיקוח. על כן חשוב במיוחד לבדוק היטב את הכשרתו של הקבלן ואת ביצועיו בעבר.   הגג הוא חלק חשוב מאוד מהמבנה ועל כן חשוב לדאוג שהקמתו תבוצע בצורה מקצועית ואמינה, שלא תוביל לבעיות ונזקים עתידיים למבנה. מהם הדגשים בתכנון הגג? על כך במאמר זה.   גג רעפים או גג שטוח?   בתהליך בניית בית פרטי ישנה החלטה חשובה שעל הלקוח והאדריכל המתכנן לקבל: איזה סוג גג לבנות? גג רעפים או גג שטוח? החלטה זו חשובה גם כי לגג יש השפעה מהותית על מראה ואופי הבית, אך גם כי ישנם הבדלים רבים בשימוש ובתפעול של גג רעפים לעומת גג שטוח.   גג רעפים הוא גג שמשקלו נמוך (לעומת גג בטון). הוא בנוי באופן משופע המצמצמת היקוות מים. הוא מחזיק מעמד לאורך שנים ללא צורך בתחזוקה כמעט, עלות הקמתו אינה גבוהה, הוא מספק הגנה מצוינת ממזג האוויר וגם בידוד תרמי ואקוסטי טוב. החלל בין התקרה לגג יכול לשמש כשטח אחסון או להגדיל את שטח הבית ולשמש כחדר נוסף.   בגג שטוח שטח פני הגג קטן באופן יחסי ולכן קולט פחות אנרגיה. בנוסף, את שטח הגג ניתן לנצל לטובת שימושים רבים: מרפסת גג, מקום להתכנסות משפחה או אורחים, מקום לתליית כביסה, מחסן, מקום למיקום דוד שמש או מנועי המזגן ועוד. גג שטוח מאפשר גם להוסיף קומה נוספת לבית ללא הסתבכות ועלויות מיוחדות לפירוק גג רעפים.   בבניה פרטית בארץ, כאמור, ניתן לזהות העדפה ברורה לגג הרעפים, המקנה לבית מראה של בית כפרי, חם וביתי.    על מה חשוב להקפיד בתכנון הגג?   כשמתכננים גג רעפים יש לקחת בחשבון את השיפוע הנחוץ, מבנה קונסטרוקציית העץ, עיצוב ארגזי הרוח בחירת סוג הרעפים (חרס, צפחה, בטון, או פלדה) ועוד. חשוב לדאוג שיווצר חלל שניתן להשתמש בו לצרכים שונים- להוספת קומה בעתיד, לאחסון חפצים, לשימוש כחדרים ועוד. תכנון כזה מעלה את רמתו של הנכס מבלי לייקר את עלויות הבניה. חלק חשוב נוסף בתכנון הגג הוא המרזבים. האדריכל צריך לבחור בין שני סוגים קיימים של מרזבים- מרזב פנימי שצריך לבנות כחלק משלב הבית במהלך יציקת הבטון, או מרזב פח חיצוני. חשוב לתכנן שני מרזבים על מנת שישמשו גיבוי אחד אחד לשני.    אם האדריכל מתכנן גג רעפים, הלקוח יכול לבחור להוסיף לו גם חלונות מיוחדים. ישנם חלונות שמיועדים במיוחד להתקנה בתוך גגות רעפים במיקומים שונים והם מוסיפים מאוד גם לנראות המבנה מבחינה עיצובית וגם משפרים מאוד את התאורה הטבעית הנכנסת לבית. לסיכום, כאשר מתכננים את גג המבנה יש לקחת בחשבון כמובן את העדפותיו וצרכיו של הלקוח, אך גם להתחשב בתנאי השטח הנבנה על מנת ליצור גג בטיחותי ופונקציונלי.

קראו עוד

ניסור בטון ליצירת פתח בגג

כללי | אין תגובות

  פתיחת קומה נוספת לבית מהווה שדרוג רציני בתנאי המחייה. אחד השטחים הלא מנוצלים בבתי האב בישראל הוא עליית הגג. מדובר בחלל אשר מאפשר לכם להנות מחדר נוסף בבית לילדים או אפילו כמחסן נוסף. על מנת להנות מכל הטוב הזה נצרכת עבודה מקצועית ויסודית של ניסור בטון ופתיחת הפתח בעליית הגג.    למה עצם להוסיף קומה נוספת ולפתוח את עליית הגג   ראשית כל, ישנו רצון מצד ההורים לספק עבור הילדים כמה שיותר פרטיות. באמצעות שיפוץ עליית גג והפיכתה לחדר יפהפייה, ניתן ליצור מעין יחידה נוספת בתוך הבית עבור הילדים מבלי שיצטרכו לחפש השכרת דירה במחירים גבוהים.    בנוסף, יחידה זו יכולה להפוך למחסן ציוד ובכך לפנות ספייס נוסף בחלל הבית.  יחידה זו יכולה לשמש גם כחדר עבודה או קליניקה במידה ואחד מבני הבית עוסק  בעבודה המצריכה חדר בחלל מבודד.    יתרה מכך, עליית הגג המשופצת והפיכה לחדר נוסף מעלה את שווי הנכס באמצעות התרחבות המתחם והוספת חדרים נוספים.    ניסור בטון לפתח עליית הגג.    פעולת ניסור בטון לצורך יצירת פתח לעליית הגג, אינה שונה בתכליתה מעבודות נוספות של ניסור בטון. על מנת לבצע עבודה זו, נדרשת מיומנות רבה והבנת כל המבנה הארכיטקטורי של המפלס.  לאחר מכן, נדרשת חברת ניסור הבטון למדוד את פתח הגג ולבחור את הדיסק בגודל המתאים על  מנת לבצע את החיתוך בדייקנות מלאה. ישנן גם פעולות נוספות של אומדן משקל התקרה ובחירת המכונה המתאימה לביצוע הקידוח. למזלכם, אינכם אמורים לבצע עבודה שכזו בעצמכם, בשביל זה ישנם בעלי מקצוע מיומנים כגון יהלומי ניסור בטון, אשר יודעים את המלאכה טוב מבעל הבית ויכולים לבצע עבודה זו במקצועיות, דייקנות ואחריות.    עיצוב עליית הגג   אין ספק שאת החדר המיועד ניתן להפוך מאווזון מכוער לברבור יפהפייה, ממש כמו באגדות.  באמצעות ריהוט מודולרי, צביעת הקירות, שילוב פרקטים ופעולות עיצוביות נוספות ניתן  להפוך את היחידה הזו לגן עדן של ממש. גם השילוב של חלונות מעוצבים לעליית הגג  וכן מדרגות לולייניות המובילות אל אותה הקומה מוסיפים למימד העיצובי של הבית כולו    סיכום    אם יש לכם אפשרות להוסיף קומה נוספת, אל תוותרו עליה. פנו אל חברת ניסור בטון מומלצת והתחילו  בהגשמת החלום להרחבת הדירה ויצירת עליית גג מעוצבת ויפהפייה.

קראו עוד

איך ומתי כדאי לבצע איטום גגות

כללי | אין תגובות

כל בית בישראל צריך לעבור איטום מוחלט של משטח הגג אחת לכמה זמן. מדובר על תהליך שיכול להתבצע במספר דרכים ולכל אחת מהדרכים היתרונות והחסרונות שלה. בכל מקרה, דבר אחד בטוח והוא שעליכם לדאוג לתחזוקת הבית באופן קבוע בכדי להימנע מבעיות עתידיות שעלולות לצוץ ולגרום לנזקים, במקרים קיצוניים – בלתי הפיכים. איטום גגות לקוי עלול לגרום לכך שנוזלים וגשמי החורף יחדרו מבעד למשטח הגג, אל עבר החדרים השונים בבית ויגרמו לסכנות בריאותיות כגון הצטברות של עובש. מעבר לכך, רטיבות מאסיבית תגרור עמה הוצאות אדירות שבחלק מהמקרים יאלצו אתכם לבצע שיפוץ רציני בביתכם ולכן עדיף לכם לבצע את הבדיקה השגרתית אחת לשנה ולוודא שאין בלאי מוקדם שעלול להזיק לכם. הדרכים השונות לאיטום הגג הדרך הנפוצה והשכיחה ביותר לבצע איטום הינה בעזרת זפת חמה. אופן הזיפות של הגג צריך להתבצע אך ורק בעונת הקיץ מפני שהחומר צריך להתקשות בסדקים והשברים השונים בעת מריחתו ולחות מוגברת על ידי חשיפה לנוזלים תגרום לזפת להישאר במצב צבירה נוזלי ולעבודה שנעשתה להיות חסרת תועלת לחלוטין. לפני מריחת הזפת על הגג, יש לדאוג שהמשטח נקי לחלוטין מאבק וגורמים לא רצוניים שהצטברו עליו. רק לאחר ניקיון איכותי בעזרת הכלים הדרושים כגון מטאטא גינה, תוכלו לעבור עם צינור מים על כל פינות הגג ולתת למשטח להתייבש במשך כמה שעות. לאחר מכן, חימום הזפת מצריך טמפרטורה גבוהה מאוד שכן ברצוננו לגרום לזפת להפוך ממצב נוזלי למרקם צמיגי. חשוב לציין, כאשר מורחים את הזפת על הגג רצוי להצטייד עם מסכות לאף ולפה שימנעו מכם לשאוף פנימה את כל הכימיקלים שנפלטים. הזפת צריכה להימרח באופן שווה על כל חלקי הגג וליצור שכבה עבה מספיק שתוכל לעמוד בגשמים החזקים של החורף. זמן ההמתנה הרצוי לאחר המריחה הינו 24 שעות, ולכן נאמר בתחילת המאמר שכדאי לבצע איטום גגות אך ורק בקיץ. לאחר שתמתינו מספיק זמן, תצטרכו לבצע את החלק האחרון של האיטום והוא סיוד הגג. תפקידו של הלבנת הגג הינו למנוע מהזפת להתחמם יתר על המידה ולגרום לקרעים שדרכם נוזלים יכולים לחדור ובנוסף לשמור על טמפרטורה תקינה בתוך חלל הבית. דרך נוספת ומורכבת יותר לאטום את הגג היא באמצעות יריעות ביטומניות. מדובר על הלחמה של לוחות כבדים ואיכותיים שתפקידם לשמור על גג ביתכם לפחות ל-20 שנה. תהליך זה מסובך ומורכב ביותר והוא דורש מומחים ואנשי מקצוע שאכן ביצעו זאת בעבר. נקודה חשובה שיש לציין, אם אינכם בעלי הידע הדרוש לביצוע איטום גגות מדויק, כדאי שתשכרו את שירותיה של חברה שתבצע זאת בעצמה. המחשבה ההתחלתית הינה לחסוך כמה שיותר כסף ולכן אנשים רבים נוטים לבצע את העבודה בעצמם אך מדובר על תהליך עם הרבה שלבים ולכן כאשר העבודה שנעשית אינה נכונה ומדויקת אתם תגררו עמכם הוצאות מיותרות בעתיד.

קראו עוד

איך ניתן לשדרג את איכות חיי הילדים בבית

כללי | אין תגובות

  כהורים,אנו תמיד שמחים ורגועים כאשר הילדים נמצאים בבית.גם אם לפעמים הם מעצבנים אותנו ומעייפים אותנו,כל הורה היה מעדיף שהילד יישאר במקום הבטוח שלו בבית ולא יסתובב בחוץ כל היום. את האמת,שברגע שלילדים יש סיבה מספיק טובה בשביל להישאר בבית הם לא יחפשו את החוויות בחוץ ודוגמא חיה לכך אנו רואים בדור ה"פורטנייט",אותו משחק וידאו אליו הילדים מתמכרים וגורם להם לרבוץ בחדר שעות על גבי שעות.   אז איך ניתן לשפר את שהות הילדים שלנו בבית ?   עליית גג משודרגת   יש לכם בוידם או עליית גג ישנה? הגיע הזמן לשדרג את עליית הגג ולהפוך אותה מברווזון מכוער לברבור יפהיפה. בעקבות משבר הדיוק,רבים מהמשפחות מחפשות להרחיב את הבית שלהם ולהעניק לילד פינה שקטה שתוכל להקנות לו כמה שיותר פרטיות בגיל ההתבגרות. באמצעות פתרונות לעליית הגג תוכלו לפנק את ילדיכם בחדר משודרג עם מלוא הפרטיות ולתת לו הרגשה טובה.   מתנפחים לחצר   אם התברכתם בבית עם חצר גדולה,תוכלו להשקיע במתקן מתנפח לחצר הבית ולתת לילדיכם תחושה של פארק שעשועים ממש בתוך חצר הבית. ניתן אף לשדרג את החוויה ולרכוש מתפנחי מים אשר מגיעים ביחד עם מגלשת מים ובריכה ייעודית אותה ניתן למלא במים ובכך קיבלתם אטרקציה של ממש בתוך חצר הבית. תוכלו להתרשם ממגוון רחב של מתנפחים בחנויות מקוונות באינטרנט כמו קפיץ קפוץ מתנפחים למכירה למשל,ולהזמין את המתנפח שנראה לכם כמתאים ביותר ובהתאם לתקציב מוגדר מראש. ניתן להוריד את האוויר למתנפח בסוף כל שימוש ואז תוכלו גם לקפל אותו בצורה שהוא בקושי יתפוס מקום.   משחקי חשיבה משפחתיים   בעידן בו הילדים שקועים בסמארטפונים ומשחקי הוידאו ישנה סכנה ממשית להתפחות תקנית של המוח וזה הזמן שלנו כהורים לקחת אחריות ולשלב משחקי קופסא יזומים של חברי הבית על מנת לחדד את החשיבה של הילדים ולגרום להם לחדד את המוח ולהעשיר.   אין ספק שיש קשר ישיר בין איכות חיי הילדים בבית לבין הרצון שלהם להישאר בבית ולא לחפש ריגושים בחוץ.הבינו את ילדים השקיעו בהם ובכך תבטיחו שהם תמיד ירצו לחזור הביתה  

קראו עוד

סוגי חלונות נפוצים לגגות רעפים

כללי | אין תגובות

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חלונות הבית שלנו זה המקום בו אנו נמצאים ביחד עם המשפחה וחברים ולכן רבים בוחרים להשקיע לא מעט בעיצוב הבית לרבות הגג. גגות רעפים הפכו בשנים האחרונות לאופציה מקובלת על רבים בשל הבידוד והיופי. לצורך השלמת המראה יש להקדיש מחשבה לבחירת חלונות לגגות רעפים אשר מתאימים לכל המעוניינים להכניס אוויר אל תוך הבית. כיום ניתן למצוא מבחר רחב של חלונות הן חשמליים והן ידניים  אשר יהפכו את התוספת של החלונות לגג לנעימה וייחודית. החלונות המיועדים לעליית הגג מאפשרים ליהנות מכניסה טבעית של אור ואוויר.  אילו סוגי חלונות ניתן למצוא חלונות ציר מרכזי: מדובר בחלונות אשר ניתן למצוא אותם בחלק העליול של הבית, לרבות הגג. החלונות נפתחים באמצעות ציר והיתרו הוא כי כאשר יש הצטברות של אוויר חם, האוויר החם נפלט החוצה וכך ניתן ליהנות מאוויר נעים. למעשה, נוצר מצב של זרימת האוויר במרחב. חלון המוצב בתחתית שיפוע הגג: מדובר בחלון גדול במיוחד המיועד להראות את הנוף. על מנת לפתוח את החלון, יש בוכנה מיוחדת אשר מסייעת לפתיחתו וכן מדובר בחלון קל לניקוי. יתרה מזאת, מדובר על חלון אשר מבודד את הקרינה של השמש וכך ניתן לקבל מקסימום אור ומינימום קרינה. חלון נפתח למרפסת: אין ספק כי זה נשמע קסום במיוחד ומאפשר ניצול של מרחב הגג. מדובר בפתרון אידיאלי עבור רבים. חלקו העליון של החלון נפתח בדומה לחלון רגיל. עוד נציין כי קיימת דלת המאפשרת גישה אל החלל החיצוני. במידה וקיימת התלבטות איזה חלום מתאים לגג שלכם, הרי ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום לקבלת התשובה המקיפה ביותר. אנשי מקצוע מנוסים ידעו לשלב בין יופי וטכניקה. אם הזכרנו את עליית הגג, הרי יש אביזר עיצובי נחוץ במיוחד והוא סולם מתקפל. לא פעם ניתן לראות כי עליית גג משמשת כמקום של אחסון חפצים. על מנת שיהיה צורך לסדר את החפצים השונים יש צורך בסולם. במקום לעשות שימוש בסולם נייד שאינו יציב, ניתן להתקין סולם מתקפל המתחבר לדלת המצויה בתחתית עליית הגג. ניתן לראותו בבתי קרקע ובכל מקום בו יש עליית גג. כאשר מתרחש מעבר ממקום למקום , חשוב ביותר שתהיה גישה נוחה ללא צורך לרכוש סולם נייד אשר לא יחזיק זמן רב מדי ויתפוס מקום רב. חיפוי גגות  על ידי חברה מקצועית בתחום הזכרנו את האביזרים השונים התורמים לעיצוב הגג, אך על מנת לשמור על הגג בצורה הטובה ביותר יש לבצע חיפוי גגות על ידי חברה מקצועית. חיפוי אשר ייעשה על ידי בעלי מקצוע מומחים בתחום יאפשר לכם ליהנות משהות בגג למשך כל ימות השנה. ההמלצה היא לא לדחות את הפעולה אלא להקדים ולבצע אותה כמה שיותר מוקדם.

קראו עוד

מהפך! כך תהפכו עליית גג חסרת תועלת, לפרקטית ומעוצבת

כללי | אין תגובות

בבתים רבים חומק מהעין הפוטנציאל של עליית הגג. אותו חדר מוזר, בדרך כלל בעל מבנה לא שגרתי, שבו במקרה הטוב מאחסנים חפצים שאין בהם צורך ובמקרה הפחות טוב, מתגורר בעיקר האבק. עם קצת תעוזה, חשיבה קדימה ויצירתיות, אפשר לקחת את החלל הייחודי הזה ולהפוך אותו לפינה שימושית ומלאה בסטייל, שתשמש אתכם לאורך שנים.   5 טיפים עיצוביים שיעזרו לכם להפוך את עליית הגג לחדר מעוצב ופרקטי: כדאי להגדיר שימוש אחד לחדר: עליית הגג יכולה לשמש כפינת עבודה, חדר לילדים, חדר לנער או נערה מתבגרת או חדר אורחים. לפני שאתם מתחילים לחשוב על העיצוב, הגדירו פונקציה אחת שהחדר ישמש עבורה. אחרי שתבחרו מה הולך לקרות בעליית הגג, כדאי לבדוק מהם הצרכים שלכם מבחינת אחסון, תאורה, ריהוט וכל מה שצריך להיכנס לחדר, הקליקו למידע נוסף. דאגו לכמה שיותר אור טבעי: עליית גג היא לרוב מקום פחות מואר משאר חלקי הבית, אלא אם יש בה חלון בגג. כדאי לבדוק איך אתם יכולים להפוך אותה לחלל עם תאורה נעימה לעין, טבעית ככל האפשר, גם אם אין הרבה חלונות בחדר. פתיחה של חלון לגג יכולה להיות פתרון מצוין להכניס אור לתוך החדר, כך גם הגדלת החלונות הקיימים. נצלו נישות ופינות לא סטנדרטיות בחדר לאחסון: בעליות גג רבות נוצרות נישות ופינות לא סטנדרטיות, בגלל המפגש בין הקירות לגג. תוכלו לנצל את הפינות האלו ליצירת נישות אחסון מיוחדות, להתקנת ארונות, פתיחת חלונות ועוד. מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים או קבלן שיוכלו לתכנן עבורכם לאיזה שימוש מתאימות הפינות בחדר שלכם. השאירו את החלל כמה שיותר פתוח ומאוורר: כדי שתוכלו באמת להשתמש בעליית הגג כחדר לכל דבר, השהייה בה צריכה להיות נעימה ככל האפשר. אחרי שדאגתם לתאורה מתאימה, דאגו לסירקולציה של אוויר. מומלץ לבדוק שיש מספיק פתחים שמהם נכנס אוויר לחדר. בנוסף, מומלץ שלא להציב בעליית גג פריטים גדולים וכבדים או ליצור עומס בפריטי עיצוב – אלא להשאיר את החלל כמה שיותר נקי ופתוח. שמרו על אחידות בין הסגנון בעליית הגג והסגנון בכל הבית עליית הגג היא חלק בלתי נפרד מהבית ולמרות שבמקרים רבים היא מנותקת ממנו, כדאי להקפיד על תוכנית עיצוב שמתאימה בסגנון לשאר הבית. כך למשל אם הסגנון בבית הוא מודרני ומינימליסטי, עם צבעים מונוכרמטיים ומעט פריטים, כדאי לשמור על אותו הקו גם בעליית הגג. אם הסגנון שלכם שולח קריצה לעבר עם הרבה רהיטי וינטאג', שלבו רהיט כזה גם בעליית הגג – כך תשמרו על קו עיצובי אחיד בכל הבית. באמצעות תוכנית עיצוב מוגדרת, חיבור לסגנון הקיים בשאר חלקי הבית והקפדה על אור טבעי והרבה אוויר, תוכלו להפוך את עליית הגג הזנוחה לחדר פרקטי, שישמש אתכם במשך שנים.

קראו עוד

5 נורות אזהרה שיחייבו אתכם לשפץ את עליית הגג

כללי | אין תגובות

5 נורות אזהרה שיחייבו אתכם לשפץ את עליית הגג עליית גג מזוהה אולי עם סיפורי אגדות ורוחות רפאים, אבל בפועל מדובר על פיסת נדל"ן יקרת ערך. בחלק מהמקרים מדובר על עליית גג קיימת ובמקרים אחרים כדאי פשוט להוסיף חדר על גג פנוי – התוצאה תהיה תמיד רווח נקי. 1. כשאתם צריכים חדר עבודה מצב אחד שבו כדאי מאוד להניע את הפרויקט בניית חדר נוסף בעליית גג הוא כשאתם צריכים חדר עבודה. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים לעבוד מהבית. בדרך זו הם לא צריכים לבזבז זמן יקר כל בוקר בפקקים בדרך לעבודה, ועוד יתרון משמעותי הוא החיסכון בהוצאות כשלא מחזיקים משרד. גם בהשוואה לשכירת חללי עבודה לפי שעה האופציה של חדר בבית שבו ניתן להתפרנס משתלמת יותר – ואם יש לכם גג שאפשר לבנות עליו, תוכלו ליהנות גם מהפרדה טובה מאוד בין המגורים לעבודה וגם ממקסימום נוחות בעבודה בלי לפגוע בצרכי הבית. 2. כשרמת הבלגן בבית מוגזמת עוד מצב שבו שיפוץ עליית גג עשוי להתגלות כמהלך חכם במיוחד הוא כשהבית הופך למעין מחסן ורמת הבלגן בו פוגעת באיכות החיים. מחסן על הגג הוא אופציה נוחה מאוד, שבזכותה אתם נהנים גם מגישה מהירה לכל פריט ברגע שאתם זקוקים לו וגם ממרחבי מגורים פנויים, נקיים ואסתטיים. 3. כשהילד רוצה חדר משלו כשהם קטנים אחים אוהבים, או לפחות מוכנים, לישון באותו חדר. מה קורה כשהם גדלים? מן הסתם כל אחד מהם זקוק לפרטיות רבה יותר, ואין כמו חדר בעליית הגג כדי לספק את אותה פרטיות ובתור בונוס גם מקום ייחודי שימשוך אליו הרבה תשומת לב חיובית. עיצוב חדר שינה בעליית הגג מחייב התמודדות עם אתגרים ייחודיים. בפרט חשוב למקם נכון את התאורה כך שלא ייווצרו פינות חשוכות מדי ומצד שני לא יתפוגג הקסם המיוחד של העלייה, לבחור פריטי ריהוט שמתאימים גם לחללים נמוכים יחסית ולוודא שיש מספיק פתרונות אחסון חכמים כך שיישאר מספיק מקום פנוי בחדר. בנוסף לכך,על מנת לחסוך במקום ולא לפגוע בעיצוב חלל הבית ניתן להתשמש במדרגות נשלפות לעליית הגג ובכך להעניק גישה נוחה לחדר הנוסף מבלי לפגוע "עיצובית" בחלל הבית. 4. כשהלכלוך משתלט על עליית הגג הקיימת אם כבר יש לכם עליית גג אבל היא מוזנחת ומלוכלכת, כדאי לדעת שאולי שיפוץ עליית גג כולל הכל הוא אמנם פרויקט לא זול, אבל מצד שני הוא גם לא יקר – ובעיקר הוא משדרג משמעותית את הנכס שלכם כך שמדובר ביחס עלות תועלת משתלם במיוחד. חשוב מאוד להפקיד את הפרויקט בידיים מקצועיות ומנוסות בשיפוץ ועיצוב עליות גג – איש מקצוע מיומן יעזור לכם גם להבין איך לנצל באופן מיטבי את החלל.

קראו עוד

חלון סקיילייט בסלון הביתי

כללי | אין תגובות

באופן טבעי עיקר הייצור של חלונות גג שעונים לשם סקיילייט, יתבצע ברחבי אירופה מכיוון שרוב התושבים ביבשת זו נוהגים לנצל את עליית הגג. גם בישראל, שנים רבות, ניסו יצרני אלומיניום לפתח חלון גג בחלל הבית, אך ניסיונות אלה לא צלחו וזאת בשל הקושי באטימות ובמורכבות של בניית מרזב שחלון מסוג זה דורש. חלון גג בסלון הוא עיצוב מודרני וחדשני שמפיץ הרבה אור בכל חלל הבית, מדובר בניצול מרבי של משאב האנרגיה שלנו – השמש, שמאירה את החלל וטופחת את קרניה ישירות על הכורסאות ועל המרבד ועל כל רהיט ופריט בחלל. לכן, בעיצוב המודרני של היום תוכלו למצוא יותר ויותר חלונות גג עבור סלונים , שהם למעשה רכישה של כמה וכמה יבואנים. במידה וגם את שוקלים לרכוש חלון סקיילייט חשוב שתהיו ערים לכמה פרמטרים ועליהם נפרט במאמר שלפניכם. הגיעו פיזית לאולמות התצוגה                                                                            על מנת לרכוש את חלון הגג האולטימטיבי שיתאים לחלל הבית שלכם לעיצוב של החלל, לגוון של הכורסאות ושאר הפריטים, יש להגיע היישר לאולם התצוגה ולבדוק את כל הדגמים הקיימים ושם תקבלו גם הסבר אודות כל דגם, תתרשמו מהחלונות מקרוב, תבחנו בקפידה את מגוון האפשרויות וגם תוכלו לראות אילו אביזרים ניתן להוסיף לחלון כמו תריס או וילון ועוד. תוכלו גם לתכנן היכן תרצו למקם את החלון בחלל, בכניסה של הסלון או באמצע החלל, מעל הכורסאות בפינת הישיבה או מעל שולחן האוכל וכו'. בידקו מי היבואן      כשבוחרים בחברה שהיא משווקת חלון גג, מומלץ לתור אחר היבואן עצמו שידע לספק כל מענה מהימן על בחירה של חלון מסוג סקיילייט בסוג הדגם ובמידה הראויה שיתאימו למידות ולתנאי החלל שלכם. במצב הזה כל סיוע של סוכן חלון גג, חייב להיות מקצועי ולא מושפע משיקולים שונים כמו – כמה נשאר במלאי וכו', הוא האדם שיכוון את הלקוח לחלון שמתאים למטרותיו ולתנאים של החלל שלו. אם נתקלתם במקום שבו יש רק דגם אחד של חלון, דעו שזה לא מה שאתם מחפשים ואתם עלולים להיתקע עם חלון שלא מתאים למידותיכם. מי המדינה המייצרת?                                          עוד פרמטר חשוב הוא לבדוק מי המדינה שמייצרת את החלונות הללו. ככל שמדובר במדינה שיש לה אקלים חורף קשוח, כך תדעו שהיא מנוסה דיו בעמידות של ייצור חלונות סקיילייט, משום שחלונות אלה דורשים מקסימום איטום ועמידות בכל המשקעים, ברוחות, שלגים ובברד. בידוד מקסימלי   בידוד מול משקעים יהיה אלמנט שלא ניתן להתפשר עליו ולכן זאת הסיבה שחלונות אלה מגיעים עם מערכת מרזוב אידיאלית שהיא מורכבת בצמוד לחלון וגם פח איטום חזק שמסוגל לעמוד בכל תנאי האקלים. הבידוד יבוא לידי ביטוי הן בזכוכית עצמה שתיתן מענה גם לימים החמים ולשמש היוקדת של חודשי הקיץ – בידוד מחום וקרינה, לכן יש לבדוק שמדובר בשמשה חוסמת ועם בידוד כפול.

קראו עוד

סולמות מתקפלים שחובה לעבור הדרכה עליהם בטרם השימוש בגובה

כללי | אין תגובות

סולמות מתקפלים שחובה לעבור הדרכה עליהם בטרם השימוש בגובה   העבודה על סולמות מתקפלים לעבודה בגובה היא עבודה מסוכנת מאוד, עבודה זאת מצריכה הדרכות בטרם השימוש בסולמות אלה. באמצעות הדרכות על סולמות מתקפלים בטרם העבודה בגובה ניתן להגן על העובד מפני נפילות או תאונות שונות בעת העבודה עצמה על הסולם. ולכן בהתאם למוסד לבטיחות וגיהות יש לפעול לבצע הדרכות על עבודה בגובה של סולמות מתקפלים בטרם העבודה עצמה. חשיבות ההדרכות על עבודה בגובה עם סולמות מתקפלים מאחר שמרבית העבודות בגובה מסתיימות לרוב בתאונות עבודה מנפילה מסולמות מתקפלים, החליט המוסד לבטיחות וגהות שיש לעבור הדרכות על סולמות מתקפלים בטרם השימוש בהם בעבודות בגובה. בהדרכות אלה לומדים העובדים לעתיד כיצד להשתמש נכון בסולמות המתקפלים, כיצד לתחזק אותם בצורה נכונה, כיצד לדעת אם אנחנו משתמשים בסולם לא תקין או באיכות ירודה ועוד. הדרכות אלה עוזרות לעובד לעתיד להשתמש נכון בסולמות אלה בעת העבודה על גובה על מנת למנוע תאונות עבודה במהלך העבודה, או שימוש לא נכון ומוטעה בעת העבודה עצמה. הודות להדרכות סולמות מתקפלים אנו מונעים תאונות עבודה רבות ומקרי מוות. לכן חשוב לעבור את ההדרכות עצמם שבמהלכם נדרש התלמיד לעבור בחינות מעשיות בשטח ותיאורטיות בטרם הוא מקבל תעודה על סיום ההדרכה עצמה. ההדרכות נעשות בשעות הערב פעמיים בשבוע, בשעות בו העובדים יכולים להיות פנויים מעיסוקיהם האישיים. האם ללא הדרכות על סולמות מתקפלים לא ניתן לעבוד בגבוה? ללא הדרכות עבודה בגובה על סולמות מתקפים העובד אינו יכול לעבוד בעבודות גבוה שונות. ההדרכות שעובר העובד לעתיד מכשירים אותו להיות עובד טוב יותר אשר נשמע להוראות הבטיחות בשטח וכן הוראות בטיחות אלה שומרים על חייו. מעבר לכך, העובד לעתיד צובר ידע תיאורטי ויודע מהי חשיבות סולן תקין, היכן ניתן לרכוש אותו, למה חשוב שיהיה לו מפרט ותווי תקן של המכון לתקנים הישראלי והאירופאי, מהי איכות הסולם,יציבותו ותקינותו , האם יש לו תקופת אחריות ארוכה ועוד. במהלך ההדרכות גם מתנסה העובד לעתיד בשטח עצמו ולומד על בשרו כיצד מתפעלים את הסולמות המתקפלים. האם ההדרכות על סולמות מתקפלים עוזרים לעובד בשטח? ההדרכות על סולמות מתקפלים עוזרים רבות לעובד לעתיד בשטח כאשר ההדרכה מבוצעת על ידי עידן בגובה. מעבר לחומר התיאורטי המועבר בהדרכות ע"י מדריך מקצועי לעבודות בגובה, מתנסה העובד לעתיד בשטח הבנייה עצמה. הוא לומד כיצד לבדוק את תקינות הסולם בטרם העלייה עליו לגובה בשטח, הוא לומד לבדוק אם הסולם הוא רופף או חזק ויציב, האם יש לו אחריות, האם הוא איכותי ומורכב מחומרים חזקים ובטיחותיים ועוד. דברים אלה עוזרי בסופו של דבר לעובד לעתיד לשמור על בטיחותו באתר הבנייה עצמו שהוא במהלך עבודות בגובה. הישמעות להוראות הבטיחות ובדיקת הסולמות בטרם העלייה עליהם שומרת על חיי העובד לעתיד, דבר החשוב מאוד בעת העבודה בגובה במיוחד בגבהים של מעל 2 מטרים.

קראו עוד
סקיילייט קליל

סקיילייט קליל

כללי | אין תגובות
סקיילייט קליל – יתרונות רבים בחלון אחד חלונות הגג, חלונות התקרה של חברת קליל ידועים כאחד הסוגים האיכותיים ביותר המוצעים כיום ולא בכדי. בגג האיטלקי מציעים לכם סקיילייט קליל במחירים
קראו עוד
חלון סקיילייט

חלון סקיילייט

כללי | אין תגובות
חלון סקיילייט ידני או חשמלי – במה כדאי לבחור? חלון סקיילייט הוא חלון תקרה, חלון גג, המתאים הן לבתים פרטיים והן לעסקים. אפשר למצוא אותו בעליית הגג, במרתפים לעיתים, בבריכות
קראו עוד
סקיילייט חשמלי

סקיילייט חשמלי

כללי | אין תגובות
סקיילייט חשמלי – איך בוחרים את המתאים הגג האיטלקי מציעים לכם חלונות לגגות רעפים, לרבות סקיילייט חשמלי, המיוצרים על ידי מיטב החברות המתמחות בכך. חלונות התקרה, הסקיילייט, מפוצים מאד בשנים
קראו עוד
סקיילייט

סקיילייט

כללי | אין תגובות
סקיילייט – כל מה שכדאי לכם לדעת עליו אפשר למצוא אותו בחדרי האמבטיה, במסדרון שבין החדרים, בעליית הגג ואפילו במקומות ציבוריים שונים, כמו בריכות. סקיילייט, כמו זה המיוצר על ידי
קראו עוד
סולם לעליית גג

סולם לעליית גג

כללי | אין תגובות
עליית הגג מעלה בנו בדרך כלל קונוטציות של מקום אפלולי מעל הבית שנועד לשמש כמחסן לחפצים שכבר אין בהם צורך. ההגדרה הזו הייתה נכונה בעבר אך כיום המונח "עליית גג"
קראו עוד

נשמח לשמוע מכם

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Fields marked with an * are required