מהפך! כך תהפכו עליית גג חסרת תועלת, לפרקטית ומעוצבת

על ידי 15 במאי 2019כללי

בבתים רבים חומק מהעין הפוטנציאל של עליית הגג. אותו חדר מוזר, בדרך כלל בעל מבנה לא שגרתי, שבו במקרה הטוב מאחסנים חפצים שאין בהם צורך ובמקרה הפחות טוב, מתגורר בעיקר האבק. עם קצת תעוזה, חשיבה קדימה ויצירתיות, אפשר לקחת את החלל הייחודי הזה ולהפוך אותו לפינה שימושית ומלאה בסטייל, שתשמש אתכם לאורך שנים.

marco-amatulli-1576410-unsplash

 

5 טיפים עיצוביים שיעזרו לכם להפוך את עליית הגג לחדר מעוצב ופרקטי:

  1. כדאי להגדיר שימוש אחד לחדר:

עליית הגג יכולה לשמש כפינת עבודה, חדר לילדים, חדר לנער או נערה מתבגרת או חדר אורחים. לפני שאתם מתחילים לחשוב על העיצוב, הגדירו פונקציה אחת שהחדר ישמש עבורה. אחרי שתבחרו מה הולך לקרות בעליית הגג, כדאי לבדוק מהם הצרכים שלכם מבחינת אחסון, תאורה, ריהוט וכל מה שצריך להיכנס לחדר, הקליקו למידע נוסף.

  1. דאגו לכמה שיותר אור טבעי:

עליית גג היא לרוב מקום פחות מואר משאר חלקי הבית, אלא אם יש בה חלון בגג. כדאי לבדוק איך אתם יכולים להפוך אותה לחלל עם תאורה נעימה לעין, טבעית ככל האפשר, גם אם אין הרבה חלונות בחדר. פתיחה של חלון לגג יכולה להיות פתרון מצוין להכניס אור לתוך החדר, כך גם הגדלת החלונות הקיימים.

  1. נצלו נישות ופינות לא סטנדרטיות בחדר לאחסון:

בעליות גג רבות נוצרות נישות ופינות לא סטנדרטיות, בגלל המפגש בין הקירות לגג. תוכלו לנצל את הפינות האלו ליצירת נישות אחסון מיוחדות, להתקנת ארונות, פתיחת חלונות ועוד. מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים או קבלן שיוכלו לתכנן עבורכם לאיזה שימוש מתאימות הפינות בחדר שלכם.

  1. השאירו את החלל כמה שיותר פתוח ומאוורר:

כדי שתוכלו באמת להשתמש בעליית הגג כחדר לכל דבר, השהייה בה צריכה להיות נעימה ככל האפשר. אחרי שדאגתם לתאורה מתאימה, דאגו לסירקולציה של אוויר. מומלץ לבדוק שיש מספיק פתחים שמהם נכנס אוויר לחדר. בנוסף, מומלץ שלא להציב בעליית גג פריטים גדולים וכבדים או ליצור עומס בפריטי עיצוב – אלא להשאיר את החלל כמה שיותר נקי ופתוח.

  1. שמרו על אחידות בין הסגנון בעליית הגג והסגנון בכל הבית

עליית הגג היא חלק בלתי נפרד מהבית ולמרות שבמקרים רבים היא מנותקת ממנו, כדאי להקפיד על תוכנית עיצוב שמתאימה בסגנון לשאר הבית. כך למשל אם הסגנון בבית הוא מודרני ומינימליסטי, עם צבעים מונוכרמטיים ומעט פריטים, כדאי לשמור על אותו הקו גם בעליית הגג. אם הסגנון שלכם שולח קריצה לעבר עם הרבה רהיטי וינטאג', שלבו רהיט כזה גם בעליית הגג – כך תשמרו על קו עיצובי אחיד בכל הבית.

באמצעות תוכנית עיצוב מוגדרת, חיבור לסגנון הקיים בשאר חלקי הבית והקפדה על אור טבעי והרבה אוויר, תוכלו להפוך את עליית הגג הזנוחה לחדר פרקטי, שישמש אתכם במשך שנים.