עליית גג שימשה בעבר כמקום לאחסון בלבד אך עם השנים, היא קיבלה פנים נוספות ומשמשת גם כחדר לאירוח, משרד פרטי או פשוט מקום הירגעות נחמד.

לא משנה מה התפקיד שאנחנו מייעדים לעליית הגג שלנו, זה חשוב שתהיה גישה נוחה אליו, בייחוד אם אנחנו מבלים בו זמן רב. גישה קבועה לעליית הגג היא חשובה מאין כמוה שכן אם נשתמש שוב ושוב בסולם מדרגות נייד, אנחנו נסתכן בשבירה שלו או נפילה שעלולה להוביל לפגיעות פיזיות. פתרון אלגנטי וקבוע לבעיית הגישה הזו הוא מדרגות נשלפות לעליית גג.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

מדרגות נשלפות לעליית גג כשפרקטיות ועיצוב נפגשים

מדרגות נשלפות לעליית הגג לא חייבות להיות כורח המציאות בלבד וניתן לעצב אותן בצורה שמתאימה לטעמנו האישי ובהתאם לעיצוב של שאר הבית. כיצד אתם שואלים? פשוט מאוד. ניתן להכין מדרגות נשלפות מחומרים שונים בהתאם לאווירה שאנחנו מנסים ליצור בביתנו. לאלו שחובבים מראה כפרי וחמים, מומלץ לבחור מדרגות מעץ טבעי ונעים ואם אתם מתחברים לסגנון האורבני והמחוספס יותר, בחרו במתכות השונות.

החומר שתבחרו לבנות איתו את המדרגות אינו צריך לעורר חשש. רבים חושבים ששינויים כאלו עלולים להשפיע על טיב המדרגות אך זה לא נכון. כל המדרגות נבדקות לפני שהן יוצאות לשוק ובודקים את יכולת העמידות שלהן בלחצים ומשקלים. המשמעות היא שמייצרים מדרגות שמעוצבות במיוחד לעמוד במשקל של גוף האדם בתוספת של חפצים שונים וכך יש מדרגות שיכולות לשאת משקל של עד 260 קילוגרם!
המבנה המיוחד של המדרגות עוצב בצורה כזו שתבטיח עמידות לאורך שנים ותחזיק משאות שונים בלי תזוזה. מדרגות נשלפות לעליית גג יכולות לבוא גם במגוון עיצובים כשיש שניים עיקריים:

  • מדרגות תלת שלביות – אלו מדרגות מיוחדות שמכילות שלושה שלבים ש"נכנסים" אחד לתוך השני ומתקפלים בנוחות היישר לתוך הפתח לעליית הגג.
  • מדרגות וורטיקליות – המדרגות הנשלפות הללו נפתחות לצורה של מדרגות רגילות והן פופולריות בבתים רבים בגלל העובדה הזו.

גורם נוסף שמשפיע על צורת מדרגות נשלפות לעליית גג הוא צורת הבית ועליית הגג. מדרגות נשלפות הן אידאליות עבור מקומות צרים וניתן להתאים את הרוחב שלהן כך שלא יתפסו מקום ויתאימו לפתחים צרים של עליות גג. בצורה הזו תוכלו להיכנס לעליית הגג בצורה נוחה ובלי להשתמש בסולם נייד. גם גובה הבית והתקרה משפיעים על צורת המדרגות הנשלפות. אם יש בביתכם תקרה נמוכה תחת עליית הגג, חשוב להתאים מדרגות נשלפות באורך מתאים שיאפשרו גישה נוחה גם אם המרחק ביניהן לבין עליית הגג הוא קצר.

מחפשים גג גגות רעפים איכותיים? הגג האיטלקי מתמחים לפתרונות בניית גג רעפים לחצו כאן למידע נוסף או התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ חינם!

אם גם אתם רוצים להפסיק להשתמש בסולמות לא יציבים כדי להיכנס ולצאת מעליית הגג, פשוט בחרו במדרגות נשלפות. הפתרון הפשוט הזה ייתן לכם גישה נוחה לעליית הגג בכל עת שתרצו ומבלי שתצטרכו לחשוש משבירה של המדרגות או מנפילות מסולם רעוע.