לכולנו יש זיכרון ילדות אחד לפחות שבו אנו זוכרים כיצד הבטנו מעלה או מטה במדרגות לולייניות, הידועות גם בתור מדרגות ספירלה והשתאינו לנוכח המראה המיוחד שלהן.

כיום אנחנו יכולים לבחור לשים מדרגות ייחודיות כאלה גם בביתנו וליהנות בעלייה ובירידה במדרגות לוליניות.

מה זה מדרגות לולייניות?

כאמור, מדרגות לולייניות מכונות גם מדרגות ספירלה בגלל הצורה הייחודית שלהן של מערבולת עולה ויורדת. המדרגות האלו מוסיפות נופך עיצובי ומיוחד לבית אך יש להן גם תפקיד פרקטי ובדרך כלל נמצא אותן בבתים קטנים או בין שני מפלסים שיש ביניהם מרווח צר. בחללים קטנים שכאלו קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתקין מדרגות רגילות שיקשרו בין המפלסים ויאפשרו מעבר ביניהם ולכן מתקינים בהם מדרגות לולייניות שמאפשרות גישה קלה ונוח בין קומה לקומה או בין מפלסים. יש עבור מדרגות לולייניות מחיר שנובע מהגודל של החלל שבו מרכיבים אותן.

למרות שלמדרגות לולייניות יש תפקיד פונקציונאלי, אנשים רבים בוחרים לשים אותן בביתם גם כפריט עיצוב. צורת הספירלה המיוחדת של המדרגות הללו מקנה להן אופי מיוחד שגורם לאנשים רבים להתקין אותן כדי להוסיף יופי לבית.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

גודל מינימלי, עיצוב מקסימלי

מדרגות לולייניות משדרגות בצורה מיוחדת את מראה הבית אך מלבד היותן נאות מבחינה אסתטית, זה חשוב מאוד שהן יבצעו את המשימה הפשוטה אך המאתגרת שלהן. מדרגות נועדו לאפשר לאנשים לעבור בין מפלסים שונים ולכן אנשים מטפסים עליהן פעמים רבות במהלך היום. הטיפוס הזה יכול לגרום לשחיקה של מדרגות לולייניות ולכן זה חשוב שהן יהיו עשויות מחומרים איכותיים שיכולים לשאת משקל של אנשים שונים. יש גם את מדרגות לולייניות מחיר שכמובן מושפע גם מסוג החומר וניתן להתאים אותו בדיוק לתקציב לעיצוב הבית.

כאמור, מדרגות ספירליות נבנות בדרך כלל במקומות קטנים ולכן הן צרות. זה רק מגביר את הצורך בכך שהן יהיו חזקות כיוון שכל שלב צר בגרם המדרגות הזה צריך לשאת משקל לא קטן.

אל תחשבו שהמדרגות האלו הן פרקטיות בלבד, שכן הן משמשות בתי משק רבים כפריט עיצוב. לקוחות יכולים לבחור את הצבע והחומר מהם ירכיבו את המדרגות הספירליות כך שיתאימו לרוח הבית ולטעמם. החומרים מהם עשויות מדרגות כאלו משתנים בהתאם לבית ולטעם העיצובי של הלקוחות והם נעים בין עץ במראה כפרי ונעים ועד למתכת מגולוונת שנותנת לבית מראה אורבני. יש למדרגות לולייניות מחיר משתנה בהתאם לחומרים ולצורה הרצויים וכמובן בהתאם לאורכן.

מדרגות לולייניות יכולות להיות גם "מרחפות", כלומר, מדרגות שלא נתמכות על ידי הרצפה ומורכבות אחת על גביי השנייה בצורה מקבילה. זוהי דרך פופולארית מאוד לעיצוב מדרגות מהסוג הזה שנותנות לבית מראה קליל ומיוחד.

שירות מהיר, מקצועי ואמין במחירים אטרקטיביים השווים לכל כיס! – התקשרו הגג האיטלקי למעיד נוסף על גגות רעפים בנייה ותיקון

אם גם אתם רוצים לחבר בין מפלסים שונים בביתכם בדרך מיוחדת שלא רק תקל על מעבר בין קומות שונות אלא כזו שתוסיף גם פריט מעוצב קלאסי או מודרני, מדרגות לולייניות זה הפתרון עבורכם.