אין כמו אור שמש נעים כדי להאיר את הבית ולהעניק לנו תחושה חמימה ומרגיעה. ברחבי הבית יש לנו חלונות רבים שמאפשרים לאור נעים מבחוץ להיכנס פנימה ולהאיר את הבית אך מה עם חלקים אחרים של הבית?

אנחנו מדברים כמובן על עליית הגג שפעמים רבות אינה מקבלת חשיפה של השמש שכן אין בה חלונות או שיש בה כאלו שהם קטנים ולא מספיקים לכניסת אור. עליית הגג משמשת לרוב לאחסון של חפצים ולכן אנחנו נוטים "להתעלם ממנה" מבלי לחשוב על העיצוב שלה. בשנים האחרונות אנשים רבים נוטים להפוך את החלל הזה לחדר נוסף בבית. אם בעבר עליית הגג שימשה מחסן מאובק, כיום הופכים אותה לסטודיו, חדר עבודה או אפילו מקום לאירוח. זהו פתרון מצוין לניצול של עוד חדר שלם בבית בצורה מקורית. כדי שעליית הגג תהיה נעימה לשהייה, חשוב שיהיה בה שפע של אור ועל מנת לעשות זאת, כל שצריך הוא להתקין חלונות עליית גג.

עיצוב במאה ה-21

כאמור, בעבר עליית הגג הייתה חלל שנכנסו אליו לעתים נדירות ושימש כמחסן בלבד וכיום היא הפכה לחדר לכל דבר. כאשר מתקינים בה חלונות עליית גג היא הופכת מחדר שנועד למטרות אפורות ויומיות למקום שטוף שמש שנעים לשהות בו. חדרים חשוכים בדרך כלל מעוררים בנו רגשות לא נעימים ולכן חשוב שעליית גג שאמורה לאכלס אנשים, גם אם מדובר לשעות ספורות ביום, תהיה עם חלונות עליית גג שיאפשרו לאור להיכנס. חלונות לגגות רעפים כאלו גם עוזרים לחמם את עליית הגג ומהסיבה הזו, זה קריטי יהיו חלונות דרכם קרני השמש ייכנסו ויחממו את החדר. הרי לא נרצה שהאורחים שלנו יצאו מקוררים מחדר עליית הגג.

סולם
חלון גג
חדר עם חלון גג

חלונות עליית גג – צורה וצבע

ניתן לעצב את החלונות עם מסגרות שונות בהתאם לטעם הלקוחות כך שהם לא ישמשו רק כפריט שימושי אלא גם כחלק מעיצוב הבית. החלונות האלה גם מותאמים לצרכי הלקוחות ומבנה הבית. החומר ממנו עשוי הגג חשוב בהחלטה לגבי סוג המסגרת ועובי וסוג הזכוכית. עם התקדמות הטכנולוגיה, אפשר להתקין את החלונות כך שיפתחו כלפי פנים וחוץ ואפילו להתקין וילונות ונציאנים. בדרך זו ניתן לווסת את כמות האור והחום שנכנסים לעליית הגג בהתאם לעונות השנה או לגחמות האורחים.

חיסכון מכל כיוון

חלונות שמותקנים בעליות גג מאפשרים לנו לחסוך כסף רב על הוצאות אנרגיה שכן הם הופכים את הצורך להשתמש בתאורה במהלך היום למיותר וגם את הצורך להשתמש בגופי חימום. זהו חיסכון אדיר שניתן בזכות השימוש באנרגיה והאור הטבעיים של השמש שתורמים לצמצום הוצאות בנוסף לתחושה הנעימה של השמש.

לחצו כאן למידע נוסף תוכלו למצוא אצלנו גגות רעפים מסוגים שונים.

כדי להתקין חלונות מעוצבים בעליית הגג, חשוב להשתמש בשירות של מומחים שיתאימו אותו לטעם העיצובי של בעלי הבית וגם לחומרים מהם עשוי הגג. אם גם אתם רוצים להכניס אור לעליית הגג שמשמשת כחדר נוסף או אפילו כדי להפוך את המחסן הזה למקום נעים, פשוט התקינו חלונות ותיהנו מהיופי והחום הטבעיים של השמש.