הכל על פתיחת פתח לחלון או פתח בתקרה באמצעות ניסור בטון

על ידי 10 ביולי 2020כללי

לאורך שנים שינוי במבנה הקירות או התקרות בבית היה יכול להיות מבוצע בשיטה אחת בלבד – שימוש בפטישים כבדים. כיום ניתן ליהנות משירותים מתקדמים הרבה יותר שעוזרים לבצע את המלאכה עם פחות לכלוך, בדיוק מרשים ועם מינימום זמן עבודה. השירות קרוי "ניסור בטון" וכשמו כן הוא – שימוש במסור מיוחד שחותך את הבטון בקלות וביעילות בהתאם לתוכנית המבוקשת. בשורות הקרובות נסקור את התרחישים השכיחים שבגינם נהוג להזמין את השירות הזה.

 

פתיחת פתח בקיר לשם יצירת חלון

בשלב בניית הבית קל יחסית ליישם פתחים שונים כגון דלתות וחלונות, שכן הבטון נוזלי וגמיש ומאפשר ביצוע מניפולציות בו באמצעות תבניות יציקה. אלא שלאחר שהוא מתייבש קשה מאוד לבצע בו שינויים ללא כלים מתאימים, מה שמחייב טיפול מקצועי לצרכי יצירת פתח חדש לחלון או הרחבת פתח קיים. במקום לשכור עובדים רבים שיגיעו עם פטישים כבדים, יסכנו את החפצים בביתכם ויבצעו פעולות מלכלכות ומעלות אבק, יש להזמין חברה שמציעה שירותי ניסור בטון. 

 

איך פותחים חלון בקיר בשיטה זו? ובכן, הציוד המשמש לכך הוא מסור מיוחד שמכיל שרשרת ניסור מצופה ביהלומים. הכוח החזק של המכשיר בשילוב שימוש בחומר החזק בטבע מאפשר את יצירת הפתח החדש בקיר או הרחבת הפתח הקיים בעבודת ניסור מדויקת. כל שיש  לעשות הוא לסמן את תוואי הניסור ולעקוב אחריו, בדיוק כפי שעובדים עם לוחות של עץ. בזמן העבודה, המכשיר שמבצע את הניסור מפיק חום רב (בשל עבודת המנוע והחיכוך עם הבטון). הדרך לקרר אותו מתבצעת באמצעות מים שגם מונעים מאבק להתפזר באוויר. מסיבה זו פתיחת חלון בקיר באמצעות ניסור בטון אינה מלכלכת כמעט.

 

ומה עושים במקרה של רצון לפתוח פתח בתקרה או בגג?

במקרה הזה מדובר בתהליך הרבה יותר מורכב מאשר פתיחת פתח לחלון. הסיבה לכך טמונה בהבנה ההנדסית שנדרשת מהמבצע (על מנת שהגג או התקרה לא יתמוטטו), העבודה עם בטון מזויין (בטון שמחוזק בברזל) והעובדה שהבטון המוסר נופל תמיד כלפי מטה מכיוון התקרה והוא, כמובן, כבד ומסוכן. בוודאי תשמחו לגלות כי שירותי ניסור הבטון בשיטת היהלום מתאימים גם למצבים האלה, ומאפשרים לבצע גם את המשימות המורכבות ביותר בצורה יעילה ובטוחה. כך למשל, תוכלו להזמין את השירות למטרות יצירת פתח לעליית גג אך גם במקרה של רצון לאחד שתי קומות לאחת ועוד. 

 

על מנת ליצור פתח בתקרה או בגג נעשה שימוש עם אותו מסור יהלום מיוחד, כשההבדל הוא בטכניקת הביצוע. על מנת  שהבטון הכבד לא ייפול כלפי מטה, מבצע העבודה עשוי להשתמש בטכניקה של ניסור בשלבים (כשבכל פעם מוסרת חתיכת בטון קטנה) או לחלופין, להשתמש ביריעות חזקות וחבלים שמונעים מהבטון ליפול תוך כדי הורדתו מטה באופן מבוקר. כמו כן, ישנה האפשרות להשתמש במכשיר קידוח מיוחד שמסוגל לקדוח בתוך הבטון תוך הסרת שכבות ממנו בצורה מעגלית עד קוטר של 20 צול, דבר שמומלץ לברר לגביו כאשר מזמינים שירותי ניסור בטון לעליית גג, ויאפשר לכם ליצור חלונות גג עגולים שמשתלבים היטב במבנה.